24 ledna, 2022
00 00 00 AM
Chrání a posiluje
Rádi byste zvýšili komfort vašeho bydlení?
Špatná energie – řekněte si společné sbohem
Svatební přípravy
Kvalitní autodoplňky pro váš vůz
Široká nabídka cukrářských potřeb
Využijte více výhod v jednom jediném balení
Vyčištění odpadu
Chtěli byste mít doma útulno?
Originální dárek pro nadšence do adrenalinu
Latest Post
Chrání a posiluje Rádi byste zvýšili komfort vašeho bydlení? Špatná energie – řekněte si společné sbohem Svatební přípravy Kvalitní autodoplňky pro váš vůz Široká nabídka cukrářských potřeb Využijte více výhod v jednom jediném balení Vyčištění odpadu Chtěli byste mít doma útulno? Originální dárek pro nadšence do adrenalinu

Seznam zajímavých faktů

Byli jste v domnění, že Máchovo jezero je největším rybníkem České republiky? To je mylná myšlenka, protože tím je třeboňský Rožmberk. Je umístěn až na osmé příčce národního měřítka. Zajímavá historka se šíří ohledně dvou jeho ostrovů, které dříve prý byly balvany, které upustil sám ďábel v rámci sázky s místním mlynářem, kdo během noci vytvoří vyšší kopec. Jenže to nestihl, protože začalo svítání.

Mýty a pověsti

Zajímavou pověstí oplývá i Myší hrádek na skále uprostřed jezera. Proč právě myší? Dle vyprávění byl vybudován krutým rytířem, který se chtěl zachránit před stovkami myší, které mu sežraly v době hladomoru všechno jídlo jako trest za jeho lakotu. Jenže myši přeplavaly hladinu, dostaly se až do hrádku a rytíře za živa sežraly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup