07 července, 2022
00 00 00 AM
Kámen duchovní čistoty zlepší váš život
Fitness pouze pro ženy, díky kterému budete mít postavu svých snů
Chrání a posiluje
Průvodce, se kterým se nikdo nebude nudit
Svatební přípravy
Kvalitní autodoplňky pro váš vůz
Široká nabídka cukrářských potřeb
Originální dárek pro nadšence do adrenalinu
Chcete, aby se vám dařilo lépe?
Vysoce kvalitní suroviny i pro vegetariány
Latest Post
Kámen duchovní čistoty zlepší váš život Fitness pouze pro ženy, díky kterému budete mít postavu svých snů Chrání a posiluje Průvodce, se kterým se nikdo nebude nudit Svatební přípravy Kvalitní autodoplňky pro váš vůz Široká nabídka cukrářských potřeb Originální dárek pro nadšence do adrenalinu Chcete, aby se vám dařilo lépe? Vysoce kvalitní suroviny i pro vegetariány

Seznam zajímavých faktů

Byli jste v domnění, že Máchovo jezero je největším rybníkem České republiky? To je mylná myšlenka, protože tím je třeboňský Rožmberk. Je umístěn až na osmé příčce národního měřítka. Zajímavá historka se šíří ohledně dvou jeho ostrovů, které dříve prý byly balvany, které upustil sám ďábel v rámci sázky s místním mlynářem, kdo během noci vytvoří vyšší kopec. Jenže to nestihl, protože začalo svítání.

Mýty a pověsti

Zajímavou pověstí oplývá i Myší hrádek na skále uprostřed jezera. Proč právě myší? Dle vyprávění byl vybudován krutým rytířem, který se chtěl zachránit před stovkami myší, které mu sežraly v době hladomoru všechno jídlo jako trest za jeho lakotu. Jenže myši přeplavaly hladinu, dostaly se až do hrádku a rytíře za živa sežraly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup