20 června, 2024
00 00 00 AM
Podlahové vytápění: Komfort a Efektivita ve Vašem Domově
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky
Koupání je bezva věc
Největší zábavní park v Polsku
Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata
Čínské město duchů
Jak se naučit řídit vlastní mysl
Kde se uplatní sněhové frézy na železnici
Jak funguje wallbox
Co bychom byli bez televize?
Latest Post
Podlahové vytápění: Komfort a Efektivita ve Vašem Domově Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky Koupání je bezva věc Největší zábavní park v Polsku Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata Čínské město duchů Jak se naučit řídit vlastní mysl Kde se uplatní sněhové frézy na železnici Jak funguje wallbox Co bychom byli bez televize?

Čínské město duchů

Původně to měl být obrovský developerský projekt pro ty nejbohatší a dnes je to jedna velká farma. O čem je řeč? O takzvaném městu duchů State Guest Mansions, který najdeme v Číně. Když se před několika lety začaly stavět honosné vily pro ty nejbohatší, nikdo netušil, že tento projekt nebude nikdy dokončen. V Číně bujela na začátku milénia velká a nezvladatelná korupce, která se stavbou luxusních vil úzce souvisela. Nastupující prezident se rozhodl s tímto nešvarem bojovat, a proto projekt zastavil. A podle všeho už ho nikdy nikdo znovu neotevře.

Monstrózní projekt přišel vniveč

Domy, kterých mělo být původně 260, zůstaly nedostavěné a v současné době jsou na místech, kde se plánovaly výstavní zahrady, pastviny pro dobytek. Město totiž využívají místní farmáři. Nedostavěné domy slouží jako skladiště zemědělských potřeb a krmiv pro dobytek. A protože se o domy nikdo nestará, příroda si je pomalu bere zpět. Destrukce pokračuje, za pár desítek let už nikdo nepozná, jaké rezidence tu měly původně stát a vše zůstane jen tak trochu trapnou vzpomínkou.