22 května, 2024
00 00 00 AM
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky
Koupání je bezva věc
Největší zábavní park v Polsku
Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata
Čínské město duchů
Jak se naučit řídit vlastní mysl
Kde se uplatní sněhové frézy na železnici
Jak funguje wallbox
Co bychom byli bez televize?
Darujte k Velikonocům neobvyklé vejce
Latest Post
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky Koupání je bezva věc Největší zábavní park v Polsku Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata Čínské město duchů Jak se naučit řídit vlastní mysl Kde se uplatní sněhové frézy na železnici Jak funguje wallbox Co bychom byli bez televize? Darujte k Velikonocům neobvyklé vejce

Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky

Palivové dřevo pro uhelná kamna, zplynovací kotle, krby či krbová kamna se prodává buď naštípané, na krátká, maximálně půlmetrová polena, anebo jako metrové kusy. Metrové palivové dřevo o délce 100 cm se dodává do průměru 25 cm vcelku a u větších průměrů se štípe na tenčí kusy.

Dřevo jako výhoda

Výhody metrového dřevametrové palivové dřevo nabízí v porovnání s tím štípaným hned několik výhod. V první řadě je to výhoda ekonomická, protože z jednoho krychlového metru metrového dřeva si nařežete přibližně o polovinu víc polen, než kolik jich bývá u sypaného neboli volně loženého dřeva téhož objemu. Metrové dřevo se také lépe ukládá do dřevníků, protože nemá tendenci se sypat a padat, metrová polena lépe drží svůj tvar. Zároveň si dlouhá polena můžete nařezat přesně na míru, jak potřebujete ve vašem topeništi.

Metrové dřevo je dostupné obvykle ve více variantách, a to zejména v podobě měkkého jehličnatého či listnatého dřeva, tvrdého listnatého dřeva, bukového palivového dříví a březového dřeva. Každá dřevina se vyznačuje odlišnou výhřevností a dobou hoření.