20 června, 2024
00 00 00 AM
Podlahové vytápění: Komfort a Efektivita ve Vašem Domově
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky
Koupání je bezva věc
Největší zábavní park v Polsku
Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata
Čínské město duchů
Jak se naučit řídit vlastní mysl
Kde se uplatní sněhové frézy na železnici
Jak funguje wallbox
Co bychom byli bez televize?
Latest Post
Podlahové vytápění: Komfort a Efektivita ve Vašem Domově Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky Koupání je bezva věc Největší zábavní park v Polsku Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata Čínské město duchů Jak se naučit řídit vlastní mysl Kde se uplatní sněhové frézy na železnici Jak funguje wallbox Co bychom byli bez televize?

Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata

Jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků jsou nepochybně morčata. Morče se běžně dožívá v průměru šesti let. Jsou ale i rekordmani, kteří se dožijí deseti. Věk a zdraví ovlivňuje pochopitelně zdravá potrava pro morčata. Hlavní složkou by mělo být seno. To má mít morče k dispozici stále. Každý chovatel vám potvrdí, že morče v podstatě neustále ukusuje a chroupe stébla sena. Některá morčata seno milují nejen jako potravu, ale také jako odpočinkový pelíšek.

Ovoce a zelenina do jídelníčku patří

Své morče jistě potěšíte ovocem a zeleninou. Nemusíte se obávat vyzkoušet v podstatě všechno, abyste zjistili, které mu chutná nejvíce. Většinou to bude mrkev (s natí), okurka nebo jablko. Nevyhýbejte se ani banánu nebo melounu. Na jaře a v létě si vaše morčátko rádo pochutná na čerstvé trávě. Radost mu uděláte především mladými lístky pampelišek. Tráva hlavně nesmí být mokrá, aby morčátko nemělo zažívací potíže. Zvykat si na čerstvou trávu také musí postupně. Součástí jídelníčku mohou být i granule. Ty ale dávejte pouze jako doplněk stravy a pečlivě si pročtěte složení. Prospěšná jsou pouze ta, která jsou vyrobena ze sena a zeleniny. Barevné laskominy mohou spíše škodit. Občasná odměna ale nevadí.