22 května, 2024
00 00 00 AM
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky
Koupání je bezva věc
Největší zábavní park v Polsku
Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata
Čínské město duchů
Jak se naučit řídit vlastní mysl
Kde se uplatní sněhové frézy na železnici
Jak funguje wallbox
Co bychom byli bez televize?
Darujte k Velikonocům neobvyklé vejce
Latest Post
Nakupujeme palivové dřevo ekonomicky Koupání je bezva věc Největší zábavní park v Polsku Jak má vypadat zdravá potrava pro morčata Čínské město duchů Jak se naučit řídit vlastní mysl Kde se uplatní sněhové frézy na železnici Jak funguje wallbox Co bychom byli bez televize? Darujte k Velikonocům neobvyklé vejce

Jak funguje wallbox

Asi všichni jsme zaznamenali tlak vlád nejen v Evropě na rozvoj elektromobility. K tomu však patří i nutnost dalších příslušenství. Jedním z nich je i wallbox, což je typ domácí nabíjecí stanice. Slouží k tomu, aby vám nabíjel vůz, zatímco ten odpočívá doma v garáži. Je jasné, že si jej budou muset v blízké budoucnosti pořídit prakticky všichni. A to přináší spoustu otázek, týkajících se jeho bezpečnosti. A také možností, jak ušetřit za elektřinu, jejíž cena neustále roste.

Lze wallbox kombinovat se solárními panely?

Jedním z řešení, jak ušetřit, je i kombinace wallboxu a solární elektrárny. Jednoduše řečeno, váš vůz bude napájen elektřinou ze slunce, čímž se vám nezvýší účet za proud. Toto je pro mnohé ideální řešení, avšak není tak snadno realizovatelné. Je totiž nutné si uvědomit, že zdaleka ne všechny typy wallboxů lze s fotovoltaickými elektrárnami kombinovat. A ty, u kterých je to možné, jsou z pochopitelných důvodů dražší. Také je potřeba se zamyslet nad tím, zda bude naše solární elektrárna vyrábět dostatek proudu, zvláště pokud jí vyrobenou elektřinu budeme využívat i k jiným účelům. Celá situace tedy není tak jednoduchá, jak se může na první pohled jevit. Proto je dobré přistupovat k tomuto problému opatrně, ať později svého rozhodnutí nelitujete.